Własna strona WWW

Twoja własna strona WWW to w sumie podstawa w mniejszym czy większym biznesie. Świat idzie do przodu, a technologia rozwija się z minuty na minutę. Stworzenie swojej własnej strony WWW – firmowej czy prywatnej to duży klucz do sukcesu. Dzięki dobrej konfiguracji oraz optymalizacji możesz stworzyć całkiem ciekawą wizytówkę – siebie bądź swojej firmy.

Z Wikipedii

CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią). Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości programowania. Jednak musimy też wziąć pod uwagę, że CMS’em może być podstrona na naszej WWW. Warunkiem musi być to, że możemy tym zarządzać bezpośrednio, a nie wchodząc w pliki i źródło strony (poprzez edycje HTML’a).

Własna strona WWW - realizacja KamikStudio
Własna strona WWW – przykładowy schemat

Odpowiedni CMS

Przy tworzeniu własnej strony WWW musimy pomyśleć nad ważnymi kwestiami. Czy strona ma mieć kategorie bloga? forum? oferty? sklepu? galerii? portfolia? własnej CV? Opcji jest dużo. Jednak to Ty musisz wiedzieć co chcesz. Warto spytać jednak o radę. Stronę można zrobić na kilka sposobów – samemu, lub z pomocą. Jeśli chciałbyś zrobić ją sam, musisz znać podstawowe języki jak HTML, CSS czy JavaScript, aby ułożyć chociaż szkielet. Jednak sam front nie wystarczy, trzeba jeszcze zakodować (programować) tzw. back-end. Jeśli jesteś programistą to nie będzie dla Ciebie to większy problem. Jeśli jednak nie jesteś programistą, ani żadną osobą, która rozumie ten temat to proponuje siebie jako rozwiązanie.

Moja oferta dot. tworzenia stron WWW

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie. Skontaktuj się, odpowiem w ciągu 24h. Gwarantuje Ci najlepszą ofertę, zaangażowanie i bezpłatną pomoc po wdrożeniu.

Cenne uwagi

Zanim podejmiesz decyzje o wyborze hostingu Twojej strony, czy operatora domeny skontaktuj się ze mną. Nie wybieraj pochopnie, nie łudź się na niskie ceny za 1zł. Po roku czasu i tak zapłacisz krocie. Dla samego przykładu. Jeśli chcesz kupić domene Internetową to tylko i wyłącznie na OVH. Czemu? Jest to firma francuska, ma najtańsze domeny w kraju. Nie obawiaj się “tańsze to gorsze” – przy domenie nie ma to znaczenia. Znaczenie wchodzi przy wyborze hostingu. W OVH zapłacisz około 10zł za domenę .pl, a przedłużenie kosztuje w okolicach 50zł na rok. W innych firmach koszty przedłużenia sięgają od 150 do nawet 300zł. Jeśli chodzi zaś o hosting polecam LH.pl – najlepsze serwery, mega wydajność, dyski SSD, szybka i miła obsługa. Codziennie backup’y, kontrola. Łatwe zarządzanie, intuicyjny interfejs. phpMyAdmin, DirectAdmin przy Cloudach. W LH możesz kupić na prawdę dobry hosting w dobrej cenie.

Bądź na bieżąco – czytaj blog KamikStudio 🙂