SEO – co to wgl. jest i dlaczego jest takie ważne?

SEO (pozycjonowanie) w Internecie – jest mnóstwo artykułów, blogów, narzędzi, rozwiązań… na ten temat. Mógłbym tak samo wszystko wymieniać. Jednak napisze w skrócie. SEO to przede wszystkim pozycjonowanie organiczne, które wpływa na Twoją pozycję w Google (to jak będzie wyświetlać się Twoja strona). Wszystko zależy od tego jakie masz treści, czy jest ich dużo, czy metadane są odpowiednio dobrane, czy strona ma odpowiednie zagnieżdżenia, przekierowania, ustawienia stron 404 etc. SEO to słowa kluczowe, które przeciętny Kowalski wpisuje w Google – a prawda jest taka, że wujkowi Google mówi się wszystko – najciemniejsze sekrety.

SEO może być także płatne.

CPC czyli tzw. cost per click – opłata za kliknięcie w reklamę. Płatne pozycjonowanie to oczywiście słynne narzędzie AdWords. Pozycjonowanie można robić na kilkanaście sposobów. Optymalizacja strony jest bardzo ważna gdy chcesz być w pierwszych wyszukiwaniach google. Nie tylko pozycjonowanie, ale także szybkość / wydajność strony ma duży wpływ. Warto obserwować to poprzez narzędzie Page Speed Insights – kolejne narzędzie Google. Jeśli nie korzystasz z popularnych narzędzi – zacznij. Na pewno pomoże to Twojej stronie. Oczywiście oferuje pomoc w tych zakresach. Zapraszam do kontaktu, w celu oferty

SEO - Pozycjonowanie Twojej strony WWW - KamikStudio.pl

Info z Wikipedii

SEO – (z angielskiego search engine optimization), to inaczej optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. SEO to działania podejmowane w celu osiągnięcia przez daną stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. Optymalizacja polega na poszukiwaniu najskuteczniejszego pod kątem pozycji danej witryny zestawu rozwiązań dotyczących treści, kodu strony, linków przychodzących oraz innych czynników wpływających na ranking w wyszukiwarce. SEO zwiększa szansę na powodzenie naszej kampanii w wynikach organicznych. Źródło: eactive.pl

Lekka Uwaga

Może ta uwaga wpędzi troszkę zamętu, ponieważ mogłem o tym powiedzieć już na początku, zamiast wprowadzać w błąd, ale po głębszym zastanowieniu możesz tego nie zrozumieć na początku, tylko z czasem. SEO to tak naprawdę dopasowanie Twojej strony pod zasady wyszukiwarki, a pozycjonowanie to optymalizacja Twojej strony pod względem stabilności, szybkości oraz pokazywania się w pierwszej TOP10 wyszukiwań Google. Reasumując i mówiąc „teraz zniszczyłeś mi całe dzieciństwo” to SEO nie jest do końca pozycjonowaniem, nie można tego mylić, na pewno nie może mylić tych definicji firma, która się tym zajmuje. Przyjęło się tak jednak, że każdy mówi SEO = Pozycjonowanie. Dlatego też dla Ciebie pisałem to też w tym języku ?

Czemu akurat JA? Jak jest tysiące firm od SEO

To pytanie urodzi się na pewno każdemu użytkownikowi i potencjalnemu klientowi, który odwiedzi tą stronę jak i tą podstronę. Jednak odpowiedź jest prosta. Jaka firma SEO, która najczęściej bierze 800zł za projekt zrobi dobrze pozycjonowanie? Jak przydzielają Ci jednego opiekuna, który zajmuje się dziesięcioma projektami na raz? Ja biorę max. 3 projekty na miesiąc. Takich firm jest mnóstwo, mają świetnie rozwinięty marketing – mówią czego oni nie zrobią, w jakim tempie, że mają specjalistów, Google Partnera, czy Menadżera AdWords… 

Prawda jest taka, że prawdziwy SEOwiec weźmie od 2 do 5 tysięcy za projekt, 

Zacznie od profesjonalnego audytu, oceny jakości strony, rozpisania kosztorysu i ewentualnego przystąpienia do pracy. Pozycjonowanie trzeba robić codziennie, z SEO jest jak z dzieckiem – codziennie trzeba pilnować, dbać i pielęgnować. Prawdziwy SEOwiec nie weźmie więcej niż dwóch albo trzech projektów na miesiąc, bo to jest kupa roboty. Jeśli pracujesz z firmą, która pozycjonuje Twoją stronę sprawdź czy faktycznie rosną Twoje wyniki, wykorzystaj narzędzia jak Senuto czy Semstorm, zobacz czy słowa kluczowe i Twoja pozycja rośnie. O tym jak pozycjonować, będę czasami pisał na blogu 🙂 Zachęcam do kontaktu z moją osobą w celu przedstawienia oferty 🙂

Moja oferta odnośnie seo

Na samym początku podjęcia jakiejkolwiek współpracy muszę zacząć od audytu Twojej strony WWW, trwa to do 7 dni roboczych, w których muszę rozpisać wszystko to co jest błędne, przeanalizować treści, zagnieżdżenia, metadane itd. Po wykonaniu audytu zaczynamy pierwszą rozmowę wstępną, w której chciałbym dowiedzieć się na jakie słowa kluczowe ma się przede wszystkim pozycjonować Twoja strona WWW, po całym skompletowaniu informacji przystępuje do pracy.

 • Google Analytics
 • Google Moja Firma
 • Content Marketing
 • Meta dane
 • Przekierowania + plik .htaccess
 • Link bullding (na zewnątrz i wewnątrz)
 • Optymalizacja i poprawki obecnych treści
 • Dobór słów kluczowych i synonimów
 • Raporty dot. pozycjonowania
 • Kompresja CSS, HTML, JavaScript
 • Kompresja plików graficznych
 • Pamieć przeglądarki
 • Piorytety treści z-index
 • Czas serwera
 • Strony docelowe, wyniki jakości
 • Google AdWords
 • Katalogi SEO (nie rekomendowane)
 • Renderowanie strony WWW

Kilka słów na sam koniec

Podsumowując, jeśli Twoja strona jest pozycjonowana – sprawdź jej wyniki – za pomocą narzędzia semstrom lub senuto (bezpłatnie przez tydzień jak dobrze pamiętam). Zobacz, czy Twoje frazy w ostatnich miesiącach wzrosły, czy spadły. Jeśli prowadzi to jakaś firma – prześwietl ją. Czy firma, która obecnie Ciebie pozycjonuje daje efekty, a Ty wydajesz odpowiednio pieniądze. Spytaj się ile Twój opiekun prowadzi projektów, jeśli obsługuje więcej niż pięć stron w miesiącu – zadaj sobie pytanie ile tak naprawdę poświęca czasu dla Ciebie? Konsultacji mogę udzielić bezpłatnie, mogę przejrzeć Twoją stronę, udzielić porad, przeprowadzić dyskusję. Zagwarantuje też Ci pomoc, którą możesz ocenić i wypowiedzieć w każdym terminie. Umowa nie ma żadnych kruczków, a Ty cieszysz się dobrym pozycjonowaniem. SEO to oczywiście nie tydzień, ani miesiąc. Efekty można zobaczyć po dwóch nawet trzech miesiącach. Dlatego warto podpisywać umowę na pół roku.

To jak skusisz się? Zapytaj o ofertę w KamikStudio ?

Jeśli chcesz, jeśli nie jesteś pewny, jeśli debatujesz, jeśli chociaż przez myśl Ci przeszło aby może skorzystać z innej firmy. Daj mi szansę, przygotuję ofertę pod Twoje potrzeby ? Kliknij – tutaj – aby przenieść się do formularza kontaktowego.

Słowa kluczowe:

pozycjonowanie twojej stronie Internetowej, pozycjonowanie serwisu, SEO strony WWW, oferta SEO, ofeta pozycjonowania. Google Analytics, Google AdWords, CPC, Cost per click, kamikstudio, pozycjonowanie kalisz.