fbpx

Patryk KAMIK Kowalski

Mini Biografia

Cześć, jestem Patryk

A dokładnie to Patryk Kowalski. Urodziłem się 16 grudnia 1996r. w Kaliszu, województwie Wielkopolskim Uczęszczałem do Technikum Informatycznego w Kaliszu przy ul. Rzemieślniczej. Skończyłem szkołę z tytułem Technika Informatyka. Moja osobowość to protagonista. W Internecie kiedyś znany pod pseudonimem KAMIKADZEKKS. Rówieśnicy, znajomi, przyjaciele skrócili pseudonim do Kamik – i tak zostało do dziś dzień. Jestem młodym, ambitnym oraz zdolnym człowiekiem z pasją i zaangażowaniem. Gdy już pierwszy raz stanąłem przed obliczem technologii informatycznych, myślałem że mam o tym pojęcie – ponieważ byłem samoukiem, wiele nauczyłem się w domu niż w szkole. Mimo słabych ocen, praktyką osiągnąłem to co jest teraz i tu gdzie jestem.

Before & After

Moją pierwszą stronę WWW stworzyłem 9 lat temu w 2011r. Rozwijałem się jako influencer. Robiłem ciekawe projekty stron WWW w tym także eCommerc (sklepy online). Wspierałem filar IT. Naprawiałem sprzęty, konfigurowałem środowiska, tworzyłem serwery gier.

W 2018r., byłem marką jednoosobową, która świadczyła cztery filary usług – ousourcing IT, tworzenie stron WWW, usługi SEM oraz dopłaty do odszkodowań.

W sierpniu 2020r. dołączyły do mnie najbardziej zaufane osoby. Developer oraz genialny grafik i montażysta filmów oraz Programista z pasją do C++ i bibliotek QL. Zmieniliśmy markę i połączyliśmy się w jedną całość.

Dziś stworzymy Twoje własne WWW. Zaopiekujemy się marketingiem. Dostarczymy outsourcing IT oraz wesprzemy programistycznie.

Obecnie jestem certyfikowanym dyplomami Informatykiem, oraz dodatkowo przedstawicielem ds. odszkodowań w firmie EuCO – (tak, to dodatkowa praca na boku), a także dyplomowany przez MaxROY certyfikatem Google AdWords, a także europejskim ECDL Starter.

Człowiek orkiestra

Żadnej pracy się nie boje. Nie dostałem niczego w spadku, ani złotego zegarka po ojcu. Nie miałem nic na start, wszystko musiałem osiągać sam. Musiałem zarobić na swoją pierwszą koszulkę, zorganizowanie osiemnastki, prawa jazdy, auta, drugiego auta, trzeciego czy mieszkania. Nikt nie dał mi złotówki do tego czego robię. Wychowałem się w biednej rodzinie. Pracowałem w bardzo trudnych warunkach już od czternastego roku życia. Pracowałem ciężko w polu, w szklarni, u ogrodników, wstawałem o 4 rano aby iść do pracy za 6zł na godzinę. Pracowałem w chłodni przez co do dziś nabawiłem się chorób z nosem. Po osiągnięciu pełnoletności zatrudniłem się do McDonalda. Praca na kuchni, przy kasie, później jako szef kuchni. Robiłem także w największym zakładzie pracy w moim regionie COM40 (akord),  po 12h dziennie. Nikt mi tego nie kazał robić – ja po prostu sam chciałem. Chcialem sam osiągnąć coś aby później się z tego cieszyć. Wiedziałem, że ciężką pracą, ambicją oraz motywacją osiągnę to co mam teraz. Wiedziałem, że chce być kimś w przyszłości i chodzić z teczką do pracy. Obecnie mam to co sobie wymarzyłem, a na tym jeszcze nie koniec.

Kim jestem

Optymistycznym, lubię stworzony świat jak i ludzi (lecz nie wszystkich). Mam zawsze konkretne podejście do tematu. Interesuje się muzyką, informatyką, e-marketingiem oraz z dużym zainteresowaniem przyglądam się działaniom NASA. Krótko mówiąc jestem ciekaw astronomii. Kończąc technikum zdawałem rozszerzoną matematykę oraz fizykę i astronomię. Jestem fanem Hansa Zimmera, polskich starych filmów, oraz czekolady 😊 Nie pokazuje w sobie stresu, oraz tego że można mnie złamać. W moich oczach nie zobaczysz słabości – traktuje to jako wadę. Chociaż może w głębi duszy jestem innym człowiekiem to wielu czynników zewnętrznych nie pokazuje, dlatego mogę
powiedzieć że nikt mnie nie zna. Ludzie twierdzą, że jestem dynamiczny oraz jestem jak „uśpiony wulkan”. Jednak naprawdę uwielbiam ciszę i spokój co jest przeciwieństwem do tego kim jestem. Jestem wszędzie, tu i tam. W końcu jestem Kowalski 😊

Pierwsza praca w iT

Pracowałem w firmie BIG STAR jako Informatyk przez ponad rok czasu, dostałem tą pracę fartem. Jednak potrafiłem się „sprzedać”. Rozmową, oraz małą wiedzą wybrnąłem tak, że dostałem się. Z czasem wiedza rosła a z nią obowiązki. Obsługiwałem wszystkie sklepy w Polsce oraz zagraniczne, zajmowałem się centralą liczącą dwieście osób i uczęszczałem w spotkaniach, prowadziłem negocjacje i jeszcze wiele by wymieniać. Nie ukrywam, że wiele razy improwizacja dodała cukru do wypieku. Napędem do dalszego działania była jednak wiedza, którą pochłaniałem z czasem. Rozwijałem się bardziej w środowisku najnowszego trendu – social media i te sprawy. Mój były kierownik Tomasz W. w wymienionej firmie zawsze dawał taką „szansę” aby jednak iść dalej w jakimś kierunku. Nie wiem czemu, ale to w sumie dzięki niemu poszedłem dalej w eCommerce. BIG STAR na sam koniec mojej pracy zaproponował mi stanowisko Specjalisty ds. eCommerce – ale sprawy potoczyły się inaczej.

Pierwsza praca w eCommerce

Obecnie pracuje w porządnej rozwijającej się firmie Meringer (TOP w branży Medycznej – Ginekologicznej) i w sumie mam już posadę eCommerce Managera. Rozwijam dwa sklepy Internetowe – jeden na technologii SaaS, drugi na OpenSour’cowym rozwiązaniu. Zarządzam całą strategią e-marketingową, technologią AI, oraz marketing automation’s. Jestem odpowiedzialny za budżet w kanale Internetowym, ale także zajmuje się działką IT w firmie – podobną jak w firmie BIG STAR. Ogólnie większość czasu pochłaniam na całe SEM (PPC + SEO). Firma dała mi także furtkę do edukcji, za którą jestem bardzo wdzięczny. I na pewno nie będę chciał z niej zrezygnować. Jedyną przeszkodzą może być KamikStudio, które chciałbym rozwijać. Obsługuje także wiele domen, blogów, stron WWW które są w posiadaniu firmy. Jestem aktywny na wiedze, pomysły, rozwiązania. Nigdy nie przestaje szukać.

Pasja do SEM

Cały czas nieustanie myślę, nie tylko w pracy ale w domu. Potrafię przepracować 16h w ciągu dnia, a tylko 8h przeznaczyć na sen. Działania SEM oraz eCommerce pochłonęły mój czas tak bardzo, że wiedza którą nabyłem może być teraz przeznaczona dla kogoś. Chciałbym przekazać tą widzę komuś. Dać szkolenie. Poprowadzić szkolenie. Moim kolejnym przystankiem jest właśnie ten występ przed ludźmi aby opowiedzieć im jak się reklamować w socialmediach.